Tło bannera

O Pałacu

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

O Pałacu

Nasza niesamowita historia

Pałac Mojęcice to renesansowy budynek liczący sobie obecnie cztery stulecia. Jego historia sięga XIII wieku, kiedy to w tym miejscu znajdował się gródek rycerski przekształcony później w rezydencję pałacową otoczoną fosą. Miejsce przez te wszystkie lata ulegało wielu przebudowom i rozbudowom, zmianom właścicieli. Dzięki skrupulatnemu odrestaurowaniu miejsca obecnie cieszy oczy stylowymi dekoracjami i oryginalnymi ozdobami. Najbardziej charakterystycznym elementem jest manierystyczny portal przez który przechodzimy do wnętrza pałacu. Bogato zdobiony portal z XVII wieku autorstwa wybitnego rzeźbiarza Johanna Pola przedstawia między innymi herby poprzednich właścicieli. Dzisiejsza architektura budynku i jego układ jest wynikiem wielu przemian związanych ze zmieniającym się stylem życia i modą śląskiej szlachty.

Obecnie posiadamy 10 niezwykłych butikowych pokoi, a każdy z nich różni się od siebie. Znajdziemy tutaj pokój z otwartą łazienką, pokój z zachowaną oryginalną sztukaterią czy otuloną kwiatowymi wzorami przytulną przestrzeń. Na miejscu znajduje się także restauracja z autorską kuchnią. Całość wypełnia natura, która w postaci parku otacza budynek, dając przestrzeń do odpoczynku i relaksu.

Oferty specjalne Pakiety pobytowe i promocje

ul. Główna 5
56-100 Wołów, PL

mobile nav bg
Zobacz na mapie
Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Zapisz się do newslettera i otrzymuj informacje o nowościach i specjalnych wydarzeniach.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij